2019-11-25 Komedia koncertowa "DOMÓWKA"

    Wraz z latem i wakacjami w podróż po Polsce wyruszyły wspaniałe filmy, które można było obejrzeć również w naszym mieście, i to w nowoczesnym kinie plenerowym i zupełnie za darmo. To 18 miejscowości i 39 pokazów rozsianych po wakacyjnych kurortach, ośrodkach wypoczynkowych i miejscach, w których Polacy najchętniej spędzają letnie urlopy.  Filmowe Lato z Orange na kartę i Multikinem wystartowało 28 czerwca, by w terminie 8-10 lipca 2019 roku gościć w Inowrocławiu. 
    W repertuarze pojawiły się przeboje, które zachwyciły widzów na całym świecie, z udziałem aktorów uwielbianych przez pokolenia. Repertuar pokazów został wyselekcjonowany we współpracy z kanałem filmowym Kino TV pod hasłem „Filmy twojego życia”, a te połączyło jedno: zostawiły widzów z dobrym samopoczuciem – tym przyjemnym przekonaniem, że warto doceniać każdy dzień i czerpać z życia to, co najlepsze: w zgodzie ze sobą i ludźmi wokół nas, inspirując się pięknymi historiami opowiedzianymi na ekranie.

    Przybyli na inowrocławski Rynek w poniedziałek, 8 lipca 2019 roku, mieli okazję zobaczyć komedię „Najlepsze najgorsze wakacje” w reżyserii Nata Faxona i Jima Rasha (produkcja: USA 2013), pokazywaną w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Sundance 2013.

Nieśmiały nastolatek Duncan jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem – nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowopoznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Owen czyni Duncana „królem aquaparku“ i sprawia, że są to jego najlepsze wakacje.

    Z kolei we wtorek, 9 lipca 2019 roku, na plenerowym ekranie kinowym wyświetlono projekcję „Królowie Lata” w reżyserii Jordana Vogta-Robertsa (produkcja: USA 2013).

Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan... Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

    Niestety, deszczowa aura popsuła środowe (10.07.2019 r.) plany filmowe i zaplanowany seans „Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena Chbosky'ego (produkcja: USA, Hongkong 2017) został odwołany.

 

    Patronat medialny nad trasą objęły: Kino TV – Filmy twojego życia, „Viva”, „Uroda Życia”, „Party”, Polska Press, wydawca serwisu Naszemiasto.pl oraz dzienników i tygodników regionalnych w całej Polsce.

 

baner ja