2019-11-25 Komedia koncertowa "DOMÓWKA"

    Tradycyjnie już ostatnia sobota czerwca upłynęła w Inowrocławiu pod znakiem muzyki włoskiej. Po raz piąty Solanki na kilka godzin zmieniły się w słoneczną Italię, a wszystko za sprawą koncertu ESTATE ITALIANA, który odbył się 29 czerwca 2019 roku.
    Dobra pogoda, temperamentni mężczyźni i melodyjna, optymistyczna muzyka – to właśnie przepis na udaną zabawę. Tegoroczne powitanie lata we włoskim stylu było okazją do zapoznania się trzema wyjątkowymi panami i różnymi odcieniami muzyki. Atmosfera podgrzewana wielkimi hitami z pewnością podniosła temperaturę w Solankach o co najmniej kilka stopni. Wielkie przeboje kilku dekad były okazją do pląsów na świeżym powietrzu - solo, w duecie, tercecie i grupowo.
    Alberto Amati, Dario Isidoris i Andrea Lattari zadbali z pieczołowitością i niezwykłą skutecznością o to, aby zachęcić publiczność do śpiewania wspólnie z nimi oraz do tańcowania podczas ich występów, prezentując muzykę skoczną, melodyjną i przepojoną witalnością, co podczas koncertu skutkowało ciekawymi improwizacjami i porcją doskonałej zabawy zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i seniorów. Nie zabrakło takich kultowych przebojów jak: „Dziesięć kobiet, wszystkie moje”, „Quando, quando, quando”, „I love Sycylia”, „E quello azzurro”, „Suzana, Suzana”, „Bella ciao!”, „Z Tobą w moim sercu”, „Felicita”, „Pregero”, „Marina, Marina”, „Ciao, ciao, Bambina”, „Tornero”, „Mamma morena”, „Volare”, „My way” czy „O sole mio”.
    Alberto Amati zamiłowanie do śpiewu odkrył w konserwatorium w Ravennie. Doskonale czuje się zarówno na dużej scenie, jak i w kameralnym gronie słuchaczy. Jego kontakt z publicznością ułatwił przekaz artystyczny jego repertuaru, w którym można było znaleźć przeboje włoskie i światowe od lat 50. XX stulecia do czasów współczesnych.
    Dario Isidoris polską publiczność zachwycił oryginalnym wykonaniem utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, zdobywając cztery razy TAK w programie Must Be The Music. To muzyk, kompozytor i autor tekstów mieszkający w Polsce od kilkunastu lat na co dzień wokalista w zespole Grandi Band.
    Andrea Lattari to artysta z bogatym doświadczeniem estradowym, oklaskiwany przez publiczność w całej Europie, północnej Afryce oraz Półwyspie Arabskim. Ekspresyjnemu wokaliście towarzyszył zespół Ciao Amore i grupa taneczna Maroka Show Girls.
    W przerwach między występami śpiewaków widzowie mogli podziwiać konkursy w jak najszybszej konsumpcji pizzy i z wiedzy o kraju z Półwyspu Apenińskiego. Ich uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami i oklaskami.

    Arrivederci za rok!

 
 
plakat