nabor

 

 

 

Cieszące się dużą popularnością przedszkole plastyczne powstało z myślą o zaspokojeniu ciekawości twórczej dzieci. Zależy nam, aby poprzez obcowanie ze sztuka plastyczna kształtować wyobraźnie dzieci.
    Adresatem zajęć są dzieci w wieku 5-12 lat. Spotkania odbywają się we wtorki w godzinach 15.30-18.30. Zajęcia prowadzi pani Alicja Kaczmarek.
    Program sekcji realizowany jest przy współpracy artystów-plastyków, a także rodziców dzieci, które uczęszczają na zajęcia. Oprócz rozwijania manualnych zdolności dziecka, sekcja plastyczna daje możliwość zapoznania się z podstawowymi technikami plastycznymi, formami przestrzennymi, a także materiałami i narzędziami potrzebnymi do wykonania rysunku, obrazu, rzeźby czy też pracy dekoracyjno-użytkowej. Zajęcia uczą współpracy w grupie.
    Dzieci nabywają umiejętności przedstawiania otaczającego ich świata, marzeń i nastrojów za pomocą materiałów plastycznych.
    Sekcja prezentuje swe prace w wystawach organizowanych w naszym mieście. Każdy uczestnik ma również możliwość prezentowania swoich "dzieł" na, specjalnie w tym celu przygotowanych, tablicach i gablotach, mieszczących się na terenie KCK.

 

wrzesień 2018

 imag3299