Studio Piosenki Kujawskiego Centrum Kultury jest doskonałym miejscem do rozwijania talentu i wyobraźni muzycznej. Członkowie sekcji uczą się kreowania swej osobowości scenicznej oraz bawią się sztuką poprzez kontakt ze sceną. Są wdrażani w techniczny świat nauki śpiewu, ucząc się wyrażania poprzez muzykę. Nauka w Studiu Piosenki KCK jest nieodpłatna.

W SKŁAD STUDIA WCHODZĄ:
- soliści – zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia dotyczą dziedziny, jaką jest wokalistyka rozrywkowa. Nauka emisji głosu prowadzona jest na bazie techniki „bel canto”, która doskonale sprawdza się zarówno na gruncie muzyki rozrywkowej, jak i klasycznej. Wszelkie elementy techniczne szlifowane są zarówno w specjalistycznych ćwiczeniach głosowych, jak i podczas pracy na repertuarze. Zajęcia wokalne pozwalają nie tylko na naukę prawidłowego śpiewania, ale i na operowanie głosem podczas codziennej mowy. Soliści przygotowywani są do pracy na scenie. Zdobywają sukcesy na festiwalach i konkursach na terenie całej Polski. Instruktorzy prowadzący - Kinga Rogóż, Katarzyna Ignaczak.

- zespoły wokalne AWANGARDA i LITTLE STARS – to zespoły, zrzeszające uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI) i gimnazjalnych. Celem działalności zespołów jest wspólne muzykowanie, oraz radość z nauki śpiewu i koncertowania. "Awangarda" i "Little Stars" to wieloosobowe grupy młodych ludzi, które wykonują nowatorskie opracowania muzyki pop. Niektórzy uczniowie kształcą głos również w kierunku solowym. Instruktor prowadzący - Katarzyna Ignaczak.

 studio piosenki baner

 

CZERWIEC 2016

 MARZEC 2015