Studio Artystyczne to zajęcia przeznaczone dla ludzi dorosłych, którzy interesują się pracami manualnymi. W ramach zajęć członkowie sekcji poznają tajniki tworzenia prac dekoracyjno-użytkowych. Zajęcia obejmują (w zależności od zainteresowań i wieku): prace dekoracyjno-użytkowe, ćwiczenia manualne z użyciem materiałów do obróbki plastycznej, tworzenie tkanin artystycznych, formy florystyczne, makramę (sztukę wiązania sznurków) i technikę dekorowania przedmiotów decoupage. Uczestnicy poznają również techniki suszenia kwiatów i potpourri (tworzenie z mieszanek suszonych kwiatów i pyłków kompozycji zapachowych, którymi wypełnia się szklane naczynia lub płócienne woreczki).

    Zajęcia w Studiu Artystycznym pozwalają na spędzenie czasu w twórczym środowisku i miłej atmosferze. Członkowie sekcji poznają zasady stylizacji i dekoracji pomieszczeń przy pomocy tkanin, szkła, kompozycji kwiatowych i innych artykułów dekoracyjnych, które nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.
W trakcie trwania uczestnicy wykonują dekoracje sezonowe, świąteczne, dekoracje w naczyniach, kompozycje florystyczne, które służą do stworzenia wielu wystaw.
    Zajęcia nieodpłatne, które prowadzi Alicja Kaczmarek, odbywają się w środy w godz. 9.00-12.00 i 15.00-19.00 w Niebieskiej Kamienicy KCK przy ulicy Kasztelańskiej 22 w Inowrocławiu.


studio artystyczne