DATA – czwartek, 29 listopada 2018 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – 45 zł – do nabycia:
- Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16) - tel. 52 357 58 67,
- www.biletyna.pl 

ORGANIZATOR – Kujawskie Centrum Kultury www.kck.inowroclaw.pl 

 

2018-11-29 muniek

 

    Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na koncert „Muniek i Przyjaciele”, będący akustyczną odsłoną projektu muzycznego lidera i współzałożyciela formacji T.Love Muńka Staszczyka. Artysta zaprezentuje zarówno nowe aranżacje przebojów grupy T.Love, jak też i kilka autorskich, solowych utworów. Na scenie będą jemu towarzyszyć Paweł „Nazim” Nazimek – bass oraz Janek „Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna.

    „Nie planujemy żadnego nowego albumu, ani projektu. Po prostu chcemy sobie na luzie pograć w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów będzie wypadkową różnych moich projektów artystycznych zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych, przedstawimy także kilka nowych pomysłów” – mówił Muniek Staszczyk.

    Zygmunt „Muniek” Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję.
    W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to „Garaż” (1984), „IV LO” (1985) i „Autobusy i tramwaje” (1988).
    W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska i Paul Pavique Movement. W 2017 roku, po trzydziestu pięciu latach działalności, zespół zawiesił działalność.

2018-11-29 muniek2

fot. Rober Baka/Warner Music Poland