Hiszpańska artystka Nani Navarro zaprezentowała swoje prace w Galerii w Ratuszu. Do Inowrocławia przyleciała prosto z Barcelony. Odbiorców sztuki zauroczyła nie tylko swoimi pracami, ale także - a może przede wszystkim -  osobowością i znajomością naszego języka. Otwarcia wystawy, której wernisaż odbył się 27 marca 2014 roku, dokonał Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza w asyście kustosza wystawy Danuty Nawrockiej.

   Nani Navarro studiowała w Rosji, Hiszpanii i Polsce. Nie były to jednak studia artystyczne, bo jak sama przyznaje, jeśli chodzi o kształcenie w zakresie sztuk pięknych,  jest prawdziwym samoukiem. Mimo to postawiła wszystko na jedną kartę, jaką jest malarstwo.
   Na ekspozycję zatytułowaną „Bałagan w równowadze” składają się prace, które nie imponują rozmiarem, lecz zachwycają formą. Nani stworzyła własną technikę malowania. Wyróżniające jest również podłoże, na którym maluje. Nie jest to płótno, ani papier tylko... aluminiowa blacha. Zapytana o technikę tworzenia, nie chciała jednak zdradzić tajników swej pracy. Nani Navarro to uznana artystka, reprezentantka młodego pokolenia, której prace wycenianie są na tysiące euro. Obrazy przyciągają uwagę niespotykaną fakturą i nasyconymi kolorami. 

   Wystawę można oglądać przez 3 tygodnie w godzinach funkcjonowania Urzędu Miasta.