W środę, 30 marca 2016 roku, w Galerii TYMCZASEM (budynek Teatru Miejskiego przy pl. Klasztornym 2 w Inowrocławiu) zainaugurowano wystawę płaskorzeźb, które powstały podczas warsztatów artystycznych w Woli Wapowskiej.

    Trzynaście różnych osobowości, tyleż samo powodów, by zacząć kroczyć ścieżką sztuki, artysta przewodnik, płyta gipsowa, pędzle i ponad 100 dłut – początku historii wystawy „Dłutem i pędzlem czyli… Evviva l’arte” należy upatrywać w prostych pragnieniach.
    Podobno najtrudniej jest zacząć. Mawiają też, że dla chcącego nic trudnego. Matki, żony, partnerki, babcie, przyjaciółki pewnego dnia stwierdziły, że od życia chcą czegoś więcej. Chwyciły za dłuta i pędzle i zaczęły zmieniać swój świat, na swego przewodnika wybierając artystę, który żadnej pracy się nie boi, Ryszarda Modrzejewskiego. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, Panie zdecydowały się pokazać swoje dzieła, nad którymi pracowały przez trzy miesiące, po 3-4 godziny dziennie dwa razy w tygodniu.
    Bohaterkami wystawy są uczestniczki warsztatów artystycznych: Dorota Buzała, Ilona Dybicz, Beata Jasiecka, Dorota Kempska, Emilia Kozłowska, Leokadia Madajczyk, Wioletta Madajczyk, Agnieszka Mazurczak, Elżbieta Osińska, Maria Pańka, Krystyna Tomczak, Halina Trzeciak, Beata Wiącek.
    „Nie wiemy, co w nas drzemie i jakie mamy możliwości, dopóki czegoś nie spróbujemy. Mam wiele uznania dla tych pań, że tak cierpliwie i konsekwentnie pracowały nad swoimi pracami. Widać było, że czas, który poświęciły na płaskorzeźby był dla nich wyjątkowy, bo mogły zająć się tworzeniem czegoś nowego, zapomnieć o codzienności i na chwilę przenieść się do świata sztuki. Przy okazji zaczęły operować nowymi pojęciami takimi jak patyna, przecierka, perspektywa czy kompozycja. Poznały rodzaje dłut i farb.” – mówi prowadzący warsztaty artysta-plastyk Ryszard Modrzejewski. 

    Na ekspozycję składają się 33 płaskorzeźby na podstawie gipsowej, pokryte różnego rodzajami farb, metodą przecierki.

    Wystawę można zwiedzać do końca kwietnia od wtorku do piątku w godz.12.00-18.00 i w sobotę od 10.00 do 16.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy!
 
baner