2020-09-26 spektakl "Rubinowe gody"

W obecnej sytuacji epidemicznej naszego kraju - Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu nie jest w stanie zrealizować wydarzeń zaplanowanych na maj i czerwiec 2020 i wpisanych w roczny kalendarz imprez kulturalnych Miasta Inowrocław. W związku z powyższym oficjalnie informuję o odstąpieniu przez Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu od organizacji następujących projektów kulturalnych:

1. MAJÓWKA (planowane w dniach 01-03 maja br. wydarzenia: rajd rowerowych na Tysiąc Dzwonków 01 maja, koncert „krainy łagodności” pod nazwą „Ballada Majowa” 02 maja, koncert pieśni patriotycznych „#POLSKIE_NAJPIĘKNIĘJSZE” 03 maja)
2. 43. PRZEGLĄD CHÓRÓW „WIOSNA W SOLANKACH” (cykliczny projekt planowany w 24 maja br.)
3. INO-POP FESTIWAL i w ramach festiwalu „Dni Miasta Inowrocławia” (cykl wydarzeń festiwalowych zaplanowanych w okresie od 30 maja do 07 czerwca br. wraz z finałem w postaci dwudniowego projektu koncertowego Radia ZET „Siła Muzyki”)
4. 48. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MŁODZIEŻOWYCH ORKIESTR DĘTYCH (cykliczny projekt planowany w dniach 13-14 czerwca br.)

W czasie epidemii COVID-19, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury, wszelkie obiekty kultury muszą pozostawać zamknięte. Jednocześnie to, co było "solą" działań KCK, czyli imprezy, spektakle i koncerty - musiało zostać sprowadzone do innego miejsca tj. na platformy internetowe.
Dbając o to, by mieszkańcy Inowrocławia zostali w domu i jednocześnie mogli skorzystać z namiastki naszych pomysłów kulturalnych, zaproponowaliśmy kilka projektów udostępnianych za pośrednictwem Facebooka, Youtube oraz dedykowanych stron internetowych.
 
I tak do dyspozycji naszych widzów oddajemy projekty:
1. #inowrocławzostajewdomu - w którym gwiazdy polskiej muzyki zachęcają do słuchania dobrej muzyki w zaciszu domowym. Wśród artystów, którzy zgodzili się współpracować z nami przy tym projekcie są: Patrycja Markowska, Andrzej Krzywy z De Mono, Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff, Adam Wolski z Golden Life, Urszula, Halina Młynowa i wielu innych. 
2. "MIKOŁAJEK" online - czyli przygody niesfornego chłopca w interpretacji filmowej Tomasza Bednarka - aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego.
3. GŁOS ONLINE – cykl konkursów wokalnych nie tylko dla inowrocławian, w którym oceny wykonawcom wystawiają widzowie, a KCK nagradza zwycięzców zestawami gier planszowych. 
4. Cykl QUIZÓW INOWROCŁAWSKICH - specjalnie dedykowana strona, na której można spróbować poznać swoją wiedzę o mieście, gwarze, muzyce i kulturze inowrocławskiej.
5. Prezentacje filmowe instruktorów Kujawskiego Centrum Kultury - rysunku, rzemiosła artystycznego, tańca, modelarstwa, śpiewu - w każdym tygodniu prezentujemy minimum dwa filmy z działań naszych sekcji. 
6. Rebusy weekendowe prezentowane przez wymyśloną postać Kulturka - lekkie, ale wcale nie najłatwiejsze gry umysłowe.
 
Zaplanowaliśmy także nagrane w Teatrze Miejskim koncerty duetów, kurs literacki on-line prowadzony przez popularnego pisarza prozy sensacyjnej Roberta Małeckiego oraz codzienne rysunkowe komentarze wydarzeń dnia przygotowane przez Jarosława "Jarrego" Jaworskiego. 
 
Zapraszamy na nasz FB: #kckino #inowrocławzostajewdomu
 
Tomasz Maliszewski
Zarządca Kujawskiego Centrum Kultury