2019-12-01 Kabaret SMILE w programie „Tu i teraz!"

    Moc, energia, endorfina - pod takich hasłem upłynęła koncertowa MAJÓWKA NA PIĄTKĘ 2019, która odbyła się w Teatrze Letnim. O dobry nastrój i jeszcze lepszą zabawę inowrocławian i gości z regionu zadbali LAO CHE - jeden z najciekawszych zespołów pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, nagrodzony Fryderykiem za wydaną w 2018 roku płytę „Wiedza o społeczeństwie” i ŁĄKI ŁAN, najbardziej kolorowy ptak polskiej sceny, który popularność na masową skalę zdobył po występie na Przystanku Woodstock (tuż po brytyjskim Prodigy).
    Majowe świętowanie w Inowrocławiu otworzyła najbardziej kolorowa formacja w kraju, która nie ma sobie równych w tworzeniu i prezentowaniu na żywo przebojowej muzyki. Paprodziad i jego ekipa, czyli Poń Kolny, Bonk, Mega Motyl, Królik Cokictonloc i Jeżus Marian z Łąki Łan zaprosili na swoją planetę i pokazali „co to za uczucie, co za stan”, gdy Inowrocław porywa Łąki Łan.
    – Raduj się częściej! Ładuj się wszędzie! Opoki zrywaj! Mocy przybywaj! – te słowa z otwieracza dzisiejszego koncertu, piosenki „Bombaj”, prowadziły zabawę aż do samego końca.
    Umiejętnie łączą muzykę elektroniczną, rocka i funka, twierdząc, że grają Łąki Funk, który owijają w sreberko scenicznego szaleństwa. Przede wszystkim nnie udają, że tworzą dzieła sztuki. Są po to, by bawić. I bawią! Nie mają sobie równych! Bezwstydnie czerpią z doświadczeń założyciela funku, wykorzystują szelest polszczyzny, doprawiają swoje działania sceniczne punkową energią. Jak zwykle kolorowi, żywiołowi i poprzebierani – nie zostawili publiczności wyboru – po prostu trzeba było się bawić. Sporo namieszali w łanie trawy i chętnie śpiewali o korzyściach płynących z pobudzania wyobraźni.
    Fuzja rocka z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska charakteryzuje płocką kapelę LAO CHE, tegorocznych zdobywców Fryderyka za album „Wiedza o społeczeństwie”. To właśnie oni byli muzyczną wisienką na majówkowym torcie.
    Powiedzieć, że piosenki zespołu Lao Che mają niebanalne teksty i wpadają w ucho, to nic nie powiedzieć! To już w tej chwili marka sama w sobie.
    Muzycy znani nie tylko z serii koncertów „Męskiego grania”, występów na Woodstocku w Inowrocławiu postanowili uczyć „Wiedzy o społeczeństwie”, prezentując sagę o ludzkich perypetiach, ich słabościach, obawach, wątpliwościach, uczuciach, spostrzeżeniach i marzeniach, ukazanych z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina, nie zapominając o tym, że fani kochają ich również za inne, kultowe już kawałki z wcześniejszych płyt.

 

1 maja laki lan laoche