2020-03-14 Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie

    Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” we współpracy z Urzędem Miasta Inowrocławia i Kujawskim Centrum Kultury zaprasza na imprezę prozdrowotną o profilu antynowotworowym „TITS and PUSSIES”, która odbędzie się w niedzielę, 24 marca 2019 roku, o godzinie 17.00 w Teatrze Miejskim.
    Rak szyjki macicy i piersi to nadal najpoważniejsze nowotwory, na jakie zapadają kobiety w Polsce. Na świecie w ciągu roku rozpoznaje się 500 000 przypadków raka, a ponad połowa chorych umiera.
    Jak zapobiec zbyt dużemu rozwojowi choroby? Jak ją rozpoznać i jak leczyć, by niwelować jej skutki? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci podczas imprezy. W trakcie jej trwania poruszony zostanie temat nowotworów piersi i szyjki macicy, będzie mozliwość zdobycia informacje na temat najnowszych terapii, a także uzyskania wsparcie w zakresie radzenia sobie z procesem choroby i zdrowienia. Na wszelkie pytania uczestników odpowiedzą doświadczeni eksperci.

    W przerwie ich wystąpienia zapraszamy na koncert zespołu „Cisza jak ta”, który jest Ambasadorem Fundacji Daj Mi Skrzydła, wspierającej dzieci cierpiące na nieuleczalne choroby. Bezpłatne wejściówki na koncert, które w dniu imprezy wymienić należy na książkę - w ramach akcji „PRZYNIEŚ KSIĄŻKĘ DLA PACJENTA” - można odbierać od 12 marca w Kujawskim Centrum Kultury (ul. J. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67). Zebrane przedmioty trafią do pacjentów oddziału onkologicznego.

    Wydarzenie dofinansowane przez Wydział Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia.

 

plakat

 

zespół CISZA JAK TA

    Od szesnastu lat zespół CISZA JAK TA jest w nieustannej trasie koncertowej liczącej już ponad 1000 koncertów, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie spotykając się z gorącym odbiorem publiczności spragnionej wyjątkowych słów i niezwykle ciepłego, mądrego przekazu artystycznego.
    Dynamiczny rozwój zespołu został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta „Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2011, płyta „Wuka" Poetycką Płytą Roku 2013, a płyta „Nieobecność" - Poetycką Płytą Roku 2017.
    Zamieszczone utwory zespołu na portalu Youtube zostały odsłuchane w sumie ponad 30 milionów razy, a oficjalna strona grupy na portalu Facebookma ponad 100 000 przyjaciół. Najpopularniejszy utwór zespołu „W naszym niebie" został odsłuchany ponad 20 milionów razy na portalach internetowych. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN i Radiowej Trójki, a piosenki zespołu zdobyły głosami słuchaczy dziewięć z dziesięciu pierwszych miejsc.

    „Są wyjątkowym zjawiskiem na scenach Krainy Łagodności. Gdziekolwiek się pojawią - tam oczekują ich wierni słuchacze, mimo, że nie zabiegają o wsparcie mediów. Rzadko można spotkać ich w radiu, w telewizji też nie goszczą prawie wcale, a mimo to miłośników zespołu ciągle przybywa. Nawiązują do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina. Swą muzyką niosą radość i uśmiech, ale także refleksję i zadumę. Poezją zdają się oczyszczać świat z brudu, smutku i zła. Czynią to w sposób mistrzowski, niezwykle otwierając się od początku koncertu na świat i słuchaczy - dlatego świat życzliwości słuchających zawsze stoi dla nich otworem. Niezwykłym wdziękiem i bezpretensjonalnością zjednują sobie przyjaciół, którzy z uśmiechem lub zadumą spijają z ich ust słowa największych polskich poetów. To pieśni sercem pisane."

 

strony zespołu

https://www.facebook.com/ciszajakta 
http://ciszajakta.art.pl/ 
https://www.youtube.com/user/Ciszajakta/videos

 

 zdjecie

 

zdjecie2