2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

    Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, obchodzony 1 października, upłynął w Inowrocławiu pod znakiem humoru przez duże H. O doskonały nastrój inowrocławian zadbały trzy osobowości sceniczne Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska, ukrywające się pod nazwą Old Spice Girls.
    Nim znakomite artystki pojawiły się na scenie, by zapewnić widzom porcję szczerego śmiechu, który jak wiadomo zapewnia zdrowie, a nawet przedłuża życie, w roli tak zwanego supportu wystąpiła grupa S.Z.A.J.B.A, składająca się z inowrocławskim bibliotekarzy, która zaprezentowała spektakl „Pociąg do poezji” w reż. Pawła Lewartowskiego. Był to już drugi sceniczny występ reprezentacji inowrocławskiej książnicy. Z jeszcze większą pewnością swych umiejętności niż podczas premiery kilka miesięcy temu i z niebywałą swobodą – tak można podsumować aktorskie poczytania pasjonatów.
    Kabaret z kobietami, dla kobiet (i nie tylko) i o kobietach w programie opartym na tekstach czołowej satyryczki kraju Marii Czubaszek, poety i autora tekstów piosenek Mariana Hemara i autora tekstów satyrycznych dla Hanki Bielickiej, kabaretów Dudek i Egida Zbigniewa Korpolewskiego oraz klasyków poetyckiego humoru, z Julianem Tuwimem na czele był gwarancją mile spędzonego czasu z uśmiechem na ustach. Panowie także nie narzekali na nudę. Program nawiązywał do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką – czasem gorzką, częściej dowcipną, gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę. Nie zabrakło miejsca na improwizację, a ponadto anegdotek związanych z polskimi aktorami. Skład kabaretu był gwarancją pełnej satysfakcji. Publiczność żywiołowo reagowała na żarty, zaskakująco aktualne, choć wydawałoby się, że niektóre już z długą brodą.
    Miłym akcentem kabaretowo-teatralnego spotkania był słodki poczęstunek w postaci okolicznościowego tortu, na który zaprosili organizatorzy, tj. Kujawskie Centrum Kultury i patronujący imprezie prezydent Ryszard Brejza, który osobiście częstował ciastem miłych gości i świetnie sprawdził się jako barista.

 

baner