2019-07-12 Electric Light Orchestra & Phil Bates w Teatrze Letnim

    W sobotnie przedpołudnie, 20 października 2018 roku, na piętrze inowrocławskiego Teatru Miejskiego odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Celem konkursu, który od 41 lat organizowany jest przez Kujawskie Centrum Kultury we współpracy z Radziejowskim Domem Kultury, jest upowszechnianie twórczości kujawskich poetów i pisarzy, jak również prezentowanie i rozpowszechnianie utworów przedstawiających piękno ziemi kujawskiej.
    Do recytatorskich bojów stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Inowrocławia, Janikowa, Kijewa, Kołodziejewa, Kościelca, Murzynna, Parchania, Strzelna i Wierzchosławic. Nie zabrakło utworów Marii Konopnickiej, Aleksandry Sas Wisłockiej, Elżbiety Nowosielskiej, Jana Kasprowicza, Antoniego Szypowskiego, Henryka Lewickiego czy - patronującego konkursowi - Franciszka Becińskiego, opiewających naszą kujawską krainę.
    Jurorzy: Magdalena Jagiełłowicz, magister filologii polskiej, poetka, organizatorka wielu spotkań poetyckich, m. in. Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kobylnikach, nagrodzona Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Michał Siewkowski, doktor nauk humanistycznych, poeta, laureat wielu konkursów poetyckich, inicjator warsztatów literacko-artystycznych, stypendysta Prezydenta Miasta Inowrocławia, wyłonili zwycięzców:

w kategorii szkół podstawowych (kl. IV-VI):
I miejsce – MARCELINA MALINOWSKA ( SP w Janikowie),
II miejsce – JAKUB BROŃCZYK ( SP w Janikowie),
III miejsce – KACPER PERZYNA (SP im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie),

w kategorii szkół podstawowych (kl. VII-VIII) i szkół gimnazjalnych (kl. III):
I miejsce – TYMOTEUSZ IGNACYK (SP im. Księstwa Gniewkowskiego w Murzynnie),
II miejsce – KACPER SOWIŃSKI (SP im. M. Kopernika w Wierzchosławicach),
III miejsce – NATALIA ŚMIGIEL (Natalia Śmigiel (SP im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu),

w kategorii szkół średnich:
I miejsce – WIKTORIA KUSTOSZ (ZSP nr 2 im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu),
II miejsce – SANDRA DEMBIŃSKA (LO w Strzelnie).

 

Laureaci inowrocławskich eliminacji oraz eliminacji radziejowskich (dla uczestników z powiatów: radziejowskiego i włocławskiego) spotkają się podczas spotkania finałowego, które odbędzie się 24 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Teatrze Miejskim przy placu Klasztornym 2 w Inowrocławiu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

baner strona

 

 

Sekretariat konkursu

logo kck male

ul. Jana Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel./fax 52 357-52-13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kck-inowroclaw.pl