W piątkowy wieczór, 18 listopada 2016 roku, w Galerii Miejskiej przy placu Klasztornym 2 otwarto wystawę fotografii „Natura Wokół Nas”.
    Podglądana natura potrafi nie tylko zaskakiwać, ale również hipnotyzować pięknem swych rytuałów. Zdobiące ściany Galerii na piętrze Teatru Miejskiego fotografie prezentują rytm i puls świata przyrody, jego niezliczone odcienie, wspaniałą różnorodność i prawdziwą naturę tego, co nieujarzmione.
    Na ekspozycję składa się 29 prac wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Natura Wokół Nas” zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2014. Udział w wernisażu był okazją do obejrzenia prezentacji multimedialnej. W świat ulotnych momentów zamkniętych w kadrze zebraną publiczność wprowadził pomysłodawca i koordynator festiwalu fotografii przyrodniczej Adam Adamski.
    „Natura jest niesamowita, cały czas interesująca, pociągająca i niezbyt chętnie odkrywająca swoje tajemnice, którzy fotografowie cały czas próbują zgłębić. Dzięki temu, że natura jest nieodkryta , jeszcze długo stanowić źródło inspiracji dla pasjonatów fotografii. Wśród autorów prac są osoby, które fotografię przyrodniczą traktują półprofesjonalnie, ale również wielu amatorów z sukcesem biorących udział w konkursach. Jury zawsze ma twardy orzech, dlatego, że przeglądając tysiące zdjęć, które napływają do nas z całej Polski, staramy się zauważyć wszystko, co w tych zdjęciach jest najciekawsze, a jest bardzo trudno, gdyż zdjęcia nie są dzielone na kategorie" – podsumował obecny podczas wernisażu Adam Adamski, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury”.

    Autorami prac są: Mikołaj Arndt, Piotr Bednarek, Marek Bednarz, Magdalena Chudzik, Bogusław Czarnecki, Michał Fabiszewski, Artur Głogowski, Piotr Górny, Waldemar Graś, Sebastian Janicki, Radosław Kaźmierczak, Bogusław Kotlarz, Aleksander Kowalke, Wojciech Nawrocki, Marcin Niesyn, Katarzyna Nizinkiewicz, Tomasz Okoniewski, Tymoteusz Podwyszyński, Grzegorz Sawko, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Grzegorz Szkutnik, Janusz Wojcieszak, Paweł Wrona, Grzegorz Wróblewski, Dawid Zając.

    Wystawa będzie czynna do 14 grudnia br. od wtorku do piątku w godz. 12.00-18.00 i w sobotę w godz. 10.00-16.00. Wstęp jest wolny.

 

baner wystawa