W piątek, 28 października 2016 roku, w inowrocławskiej Galerii Miejskiej na piętrze inowrocławskiego teatru odbył się wernisaż Szymona Kaczmarka. Na ekspozycję absolwenta poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, zatytułowaną MOMENTUM, składa się 15 obrazów przedstawiających kobiety.
    Kobieta w sztuce to temat rzeka. Od Rembrandta i Goi po Bonnarda, Klimta i Stanleya Spencera artyści-mężczyźni zawsze malowali nie tylko na płótnie, ale także na ciałach i twarzach swoich żon i kochanek. Do tego zacnego grona dołączył również Szymon Kaczmarek.
    Jego obrazy są zapisem emocji, malarskimi dopowiedzeniami impresji towarzyszących artyście podczas spotkań z portretowanymi kobietami, próbą uchwycenia zderzenia wrażenia wywołanego chwilą i osobowością przedstawianego obiektu z subtelnością wynikającą z natury kobiecej.
    „Ekspozycja została ustawiona w taki sposób, by zwiedzający mieli określone doznania. Chciałem przedstawić historie, które kryją się za poszczególnymi obrazami, uprzednio upewniając się, że razem tworzą spójną całość. Kobieta nie tylko zmienną jest. Jest również bardzo różnorodna i dlatego stanowi dla mnie inspirację" – mówił Szymon Kaczmarek, autor ekspozycji.
    Malarz będący na tropie momentu stworzenia, uznający akt malowania za wyzwalacz energii emocjonalnej poprowadził publiczność przez przedstawienia subtelne mniejsze i te większe, kolorowe aż po te ciemne i duże, prezentując różne charaktery kobiet zamkniętych w ramach swego talentu.

    Prace artysty można podziwiać do 15 listopada (od wtorku do piątku w godzinach 12.00-18.00 oraz w soboty od 10.00 do 16.00).

 plakat

 

SZYMON KACZMAREK
„Malarz kobiet”, zafascynowany sztuką gestu. Absolwent poznańskiego ASP. Dwukrotnie wśród najlepszych konkursu „Obraz Roku” organizowanego przez „Art & Business”. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w USA, Portugalii, Francji, Austrii, Włoszech, Belgii i Polsce.
Autor i prowadzący warsztaty „Praca na emocjach” i „Narysuj swój pomysł”. ArtDirector studio filmu i animacji www.pictura.tv.

 

„Jestem na tropie momentu stworzenia”
Szymon Kaczmarek

Więcej informacji
www.szymonkaczmarek.com