2019-11-16 Spektakl „Szalone nożyczki”

    23 i 24 marca 2018 roku odbędzie się XVI Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada". Do udziału w konfrontacjach artystycznych zgłosiło się 21 grup teatralnych ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych w całym kraju.
    19 lutego br. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu Rada Artystyczna Festiwalu w składzie: Elżbieta Piniewska i Jerzy Rochowiak, zakwalifikowała do finału 9 z nich. Na deskach inowrocławskiego teatru zaprezentują się:

PIĄTEK, 23 marca 2018 r., godz. 14.00
1. Teatr „Avis” z Nowosolskiego Domu Kultury
    - „Narcyz” w reż. Alicji Chyżak-Fitas i Katarzyny Niemiec
2. Teatr „Montaż” z Państwowych Szkół Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku
    - „Męczeństwo Piotra Ohey’a” w reż. Małgorzaty Polakowskiej i Przemysława Jurewicza
3. Teatr „Agrafka” ze Stowarzyszenia Teatru Agrafka w Chełmnie
    - „Epopeja” w reż. Igi Jambor-Skupniewicz
4. Teatr „Doraźny” z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
    - „Dzień ósmy” w reż. Mateusza Wróbla
5. Teatr „Ekspozycja” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu
    - „Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna”” w reż. Adama Brzezińskiego

SOBOTA, 24 marca 2018 r., godz. 9.00
1. Teatr „NOVI” z Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym
    - „Garnitur prezydenta” w reż. Artura Romańskiego
2. Teatr „Cedeen” z Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy
    - „Kosmos, po prostu kosmos” w reż. Joanny Chojnowskiej
3. Teatr „TU” z Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie
    - „Szczurzysyn” w reż. Artura Geremka
4. Teatr „CBR’60” z Brodnickiego Domu Kultury
    - „Karzeł” w reż. Anety Giemzy-Bartnickiej

Na spektakle teatralne - WSTĘP WOLNY, zapraszamy!

 

baner bok

 

belka organizatorzy

belka patronat medialny

kultura na co dzien https://kncd.pl/2018/03/13/teatralne-swieto-czyli-kilka-slow-o-arlekinadzie/

 

 

ZNAJDZIESZ NAS RÓWNIEŻ

 

fb   https://www.facebook.com/arlekinada.ofmft/

 

 

plakat 2018

 

Migawki z eliminacji

eliminacje

eliminacje2

 

 

A oto już RADA ARTYSTYCZNA - nasze jurorskie TRIO

jury

 

A oto JURY MŁODYCH. Karolina, Mateusz, Julka…

jury mlodych

 

Karolina Fabianowska
studentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Mateusz Iwiński
student dziennikarstwa i teatrologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Julia Krzesińska
aktorka Inowrocławskiego Teatru Otwartego, zdobywcy nagrody aktorskiej podczas KATAR 2017 w Toruniu (spektakl „Pustostan”)

 

 

 

Zwieńczeniem piątkowych zmagań teatralnych będą

warsztaty KOMEDIOWY SPEKTAKL IMPROWIZOWANY 

z Teatrem Improwizowanym wymyWammy

 

wymywamy

„Podczas pokazów improwizowanych tworzymy rzeczywistość teatralną spontanicznie, bez scenariusza, reagując na nieprzewidywalne, niczym nieskrępowane sugestie widzów. Poszerzamy granice teatru i rozprzestrzeniamy impro zapał. Mówiąc krótko - wymyWammy! Przyjdźcie i wyreżyserujcie nasz pokaz! wymyWammy to sześć kobiet gotowych zagrać na scenie wszystko. Babska, nieposkromiona natura, dzika wyobraźnia i elektryzująca energia to nasz atut i znak rozpoznawczy. Skład wymyWammy opanowały - Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Małgorzata Musialik, Katarzyna Karwowska, Jagoda Ptaszyńska, Agnieszka Szałkowska”.

A oto wspomnienia z arlekinadowych warsztatów 2017

 

 

Z kolei w sobotę uczestnicy Arlekinady wezmą udział w warsztatach
„Marzyciele – improwizacja, działanie w przestrzeni i część dramaturgiczna”,
które poprowadzą: Tomasz Kaczorowski, Mariusz Babicki i Katarzyna Peplinska

marzyciele trio

 

Tomasz Kaczorowski
Pochodzi z Sopotu, reżyser i autor tekstów dla teatru. Absolwent Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, obecnie student Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim. Jako reżyser zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie autorskim spektaklem „Trollgatan. Ulica Trolli”, następnie wyreżyserował m.in. przedstawienie „Chimery Afanasjewa” w koprodukcji gdańskiej Miniatury i sopockiego Teatru na Plaży oraz polską prapremierę dramatu „Ty, Hitler” Kristo Šagora w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Jego głównym zainteresowaniem jest współczesna dramaturgia i spektakle dla młodzieży oraz edukacja teatralna z młodzieżą, nauczycielami i seniorami. Reżyserował też słuchowiska i czytania performatywne. Jest laureatem głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie za dramat „Las Villas” (premiera w reż. Piotra Siekluckiego: 23.09.2016) oraz III nagrody w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za dramat „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” (publikacja w 42. Zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży); jego dramat „ConradMaszyna” dostał się do finału konkursu dramaturgicznego CONRAD.21-PRO organizowanego przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Jest uczestnikiem projektu Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Mariusz Babicki
Reżyser, dramatopisarz, dramaturg, scenarzysta. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Stypendysta krakowskiej, prywatnej szkoły teatralnej SPOT. Uczestnik Szkoły Dramatu Artura Pałygi (Teatr Polski w Bydgoszczy). Absolwent Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Współzałożyciel trójmiejskiej Grupy A.TAK! Pracował w takich teatrach jak m.in.: Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Lubuski w Zielonej Górze. Wielokrotnie nagradzany m.in.: trzykrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, laureat nagrody publiczności podczas Festiwalu Dwa Teatry („Odysseuss Geron”), zdobywca głównej nagrody podczas 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego („Potok”).
Katarzyna Peplinska
Pedagożka teatru, absolwentka wiedzy o teatrze oraz performatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorantka w Katedrze Performatyki UJ. Od 2017 roku związana z Teatrem Horzycy, w którym zajmuje się promocją oraz edukacją teatralną. Pracuje także z dziećmi, seniorami i osobami z zaburzeniami psychicznymi. Jej teksty dla teatru („Uwodzeni”, „Katastronauci”) były zrealizowane w formie czytań performatywnych w Curie City w Warszawie. Współreżyserowała z Darią Kubisiak spektakl „Chór Performatyków”, który otrzymał wyróżnienie podczas Forum Młodej Reżyserii w 2016 roku. Absolwentka Studium Kultury Społecznej przy Instytucie Studiów Zaawansowanych w Warszawie.


    W tym roku muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie Paweł Domagała, jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia, którego dorobek stanowią zarówno role teatralne, serialowe, jak i filmowe. Jego drugą wielką pasją jest muzyka. Nie rozstaje się z gitarą, od lat pisze i wykonuje swoje piosenki, spełniając się artystycznie również na tym polu.
    OPOWIEM CI O MNIE to jego debiutancka płyta, która już w pierwszym tygodniu znalazła się w czołówce najlepiej sprzedających się krążków w Polsce. Album jest bardzo intymny, niepozbawiony jednak świeżych, popowych melodii. O brzmienie i aranżacje zadbał Łukasz Borowiecki, jest on również współautorem muzyki. Teksty piosenek Pawła są bardzo osobiste, ale jednocześnie proste w przekazie – oprócz miłości Domagała porusza również takie tematy jak wiara, przebaczenie, spokój wewnętrzny. Wbrew temu co można by zakładać, brzmieniowo i muzycznie nie jest to piosenka aktorska. Na płycie można odnaleźć dźwięki pokrewne twórczości Johna Mayera, Dave Matthews Band czy Mumford and Sons.
    Koncert Pawła Domagały zaplanowano na sobotę, 24 marca, godz. 18.00 (impreza biletowana).

plakat