2019-11-16 Spektakl „Szalone nożyczki”

    W piątkowy wieczór, 16 marca 2018 roku, w Teatrze Miejskim Limboski porwał publiczność swoją interpretacją i wykonaniem repertuaru swojego idola muzycznego Davida Bowie’ego w ramach nowego ogólnopolskiego cyklu koncertowego SŁUCHAJ WIĘCEJ, gdzie artyści prezentują poprzez ciekawą kreację utwory swoich muzycznych idoli.
    Podczas I edycji SŁUCHAJ WIĘCEJ Limboski podjął się śmiałego wyzwania, prezentując wycinek twórczości Davida Bowie’go połączonej z wykonaniem swoich autorskich utworów, m.in. popularnych w Programie Trzecim Polskiego Radia nagrań „W trawie” i „Świat to kwiat”, „Nie poddawaj się” czy „Graj diable, graj”, przekazując w swojej interpretacji świat ogarnięty kontrastowymi problemami, których artysta nie próbował rozstrzygnąć, lecz dawał wybór publiczności pójścia własną drogą poprzez subiektywne przeżycia jego utworów. „Słuchaj Więcej” pozwoliło muzykowi zaprezentować się w songwriterskiej odsłonie.

    Limboski od wielu lat aktywnie występuje na polskiej scenie alternatywnej, podkreślając, że w latach młodości planował zostać pisarzem, a książki przedkładał nad piosenki, koniec końców jednak zdecydował się studia jazzowe i realizowanie się muzycznie. Pokłady tekstowe jego utworów tak w języku polskim, jak i angielskim stały się jego wizytówką, godną prawdziwego artysty, który bryluje na scenie jako gitarzysta amerykańskiej piosenki rockowej.. Opanowując perfekcyjnie bluesa i folk, postanowił pójść własną drogą i szukać własnego stylu.
    W 2010 roku nagrał płytę „Cafe Brumba”, promując ballady, a wśród nich trochę zapomniany przez wielu przebój „Piosenka dla mężatki”. Po przygodzie z lo-fi bluesowa „Tribute to Georgie Buck” dała mu nominację do Fryderyków 2012. Był także uczestnikiem telewizyjnego show w Telewizji Polsat „Must be the music”, gdzie po wykonaniu piosenki pt. „Czarny Otello” osiągnął półfinał tej imprezy.. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”, a w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, którą promował Program Trzeci Polskiego Radia.

 

plakat